Meie korterelamute siseviimistluspakettide autoriks on Raili Paling.
Uutel koduomanikel on võimalus valida kokku nelja loodusest inspireeritud ja kvaliteetse siseviimistluspaketi vahel.
Siseviimistluspakett sisaldab puitparketti eluruumides ja värvitud seinu (vastavalt kliendi tooni soovile).
Samuti kuulub siseviimistluspaketti dushiruumi ning WC seina- ja põrandaplaadid koos sanitaartehnikaga.

Viimistluspakettide algideed toetusid Viljandi linna nimele, mis arvatakse tulenevat sõnast „vili“ või ka sõnadest „vili“ ja „and“.  Nõnda tekkisid ka seosed lina ja rukkiga. Kaaludes erinevaid värvinüansse jõudiski mõte eesti lindudeni, nende kauni sulestikuni. Sestap said siseviimistluspaketid endale nimeks linavästrik, musträstas, pistrik ja rukkirääk.


Esimesed 2 paketti (Musträstas, Pistrik) on mõeldud renoveeritavale hoonele (Pikk 20), aktsentmaterjalid on valitud vastavalt ajaloolisse hoonesse paremini sobima – savivärv/tapeedi traditsioonilisemad mustrid. Rukkiräägu ja Linavästriku paketid on mõeldud uue hoone (Pikk 20a) korteritele. Disainikeelelt veidi rohkem eksperimenteerivad, kasutades näiteks eriprofiiliga laudist ja ombre värvimist.

Siseviimistluspakett / Pistrik
Punajalg-Pistrikku, Eestis kaitse all olevat lindu, võib Eestis kohata vaid perioodil aprillist septembrini! Tiibade sirutudes lendleb sini-hallikarva taeva all, pesitsuspaika seades valib hubased, pehmed ja soojad pruunid toonid. Mängib punutiste ja loodusest pärit lihvitud detailidega ning kasutab julgelt ja edukalt modernse uue disaini ja ajaloo maitsekalt loodud kodukujundusideid ja võimalusi.

Punajalg-pistrikku peetakse välimuselt üheks imetlusväärsemaks pistrikuks, eelkõige on lind ära tuntav oma punakasoranžide pükste ja noka poolest.  Pistriku sulestikust inspiratsiooni saanud pakett on soojas värvigammaga, veidi ka vihjega Viljandi punanest tellisest ajaloolisele arhitektuurile. Aktsentvärviks ongi valitud oranžikas ooker, mida saab kasuda efetseinas savivärvi või tapeedi näol, vannituppa on toodud see seinavärvi ja vuugtooni näol. Ülejäänud värvigamma on hele ja helge, mis moodusatab rahuliku tausta esiletoodavale toonile. Põrandamaterjaliks on helehalliks peitsitud tammeparkett. Selle paketi märksõnaks on soojus ja hubasus, mis hõlmab punakaid keraamika toone, lihtsaid vorme ja autentseid materjale.

Pistrik 2.png

Siseviimistluspakett / Musträstas
Kui musträstase isalinnu tunneb ära musta sulestiku ja kollase silmarõnga järgi, siis emaslindu ehivad looduslähedasemad pehmemad toonid. Naissugu kui koduhoidja ongi olnud selle siseviimistluspaketi inspiratsiooniks! Kodusoojust lisavad maalähedased beezi, pruuni ja hallikarva vahetoonid. Võrgutuseks vahele mustertapeet või disankrohvipinnad, vabalt langevad kangad nii kardinate kui voodikatete näol...Au sees ja imetlemiseks looduslik puit ja käsitöökeraamika.


Isaslind on üleni musta sulestikuga, tuntud oma kaunikõlalise kevadet kuulutava laulu poolest. Musträsta munad on sinakasrohelised punakspruuni kirja tähnidega. Musträsta paketis on peatooniks sinakasroheline nagu musträsta munadki. Aktsenttooni saab kasutada nii savivärvi või tapeedi näol, samuti leiab seda vuugitoonina vannitoast. Sekundeerivateks värvitoonideks on helehall, hall ha valge. Põrandamaterjaliks on kirjumustriline tammeparektt.  Selles paketis on veidi skandinaavialikku kargust, samas tasakaalustavad seda naturaalne puit ning algupärane lubikrohv.
 

Musträstas_2.png

Siseviimistluspakett / Linavästrik
Lisavästrik on Eestis üldlevinud haudelind, keda vanarahvas on kutsunud paljude toredate nimetustega. No näiteks: linalind, linapääsuke, linaõnnenäitaja, linaõnnetooja, hällinaine jne. Omal vahval moel väljendab nii selle kaunis linnu nimi, leviala kui pesitsuskäitumine koduloovat ja pere hoidvat maailmakäsitlust. Skandiaavialiku joonega must-hall-valge värvigamma sulandub siin õhkõrnalt kergete justkui läbipaistvate siniste toonidega. Pigem vähem kui rohkem, pigem teadlikult valitud maitsekad kontrastnüansid puhastel ühtesulavatel pindadel...Ja ikka loodusega koos, ühes rütmis...põhjamaiselt. 

 

Nagu linavästriku nimetuski ütleb, on ta seotud linadega. Kui lindu nähti kevadel esimest korda kõrgel lennus, katusel või aiateibas, võis loota kena linakasvu, kui aga maas või madalal, siis kehva ja kesist. Linakasvatus pani omal ajal aluse mulkide jõukusele ja nii on see ka Viljandi linna arengusse oma panuse andnud. Linavästrik ise on musta-valge kirju lind ning ta munadi on valged tumedate tähnidega. 

Linavästriku pakett on kõige suuremate konstrastidega nagu selle linnu sulestikki. Valitud on tumedaks toonitud tammeparkett, halli spooniga uksed,  tumedam hall keraamiline plaat. Tumedaid toone tasakaalustab puhas valge, aktsendiks on moodne üleminekuga värvimine sinakashalli ja helehalli vahel või siis analoogne tapeet. Olemuselt on Linavästriku pakett julge, tumeda-heleda konstrastipõhine, samas üleminekuga elemendid tasakaalustavad ilmet maalilisemaks.

Linavästrik_2.png

Siseviimistluspakett / Rukkirääk
Kas Sina teadsid, et esimeseks aasta linnuks valiti 1995 aastal Eestis just Rukkirääk! Linnuliigile omistatud aunimetus kandub omal moel põhjendatult üle ka käesolevale siseviimistluspaketile. Malbed elevandiluu, beezi ja valgekarva toonid, looduslähedased naturaalsed disanmööblilahendused. Lihtne ja stiilne, kvaliteetne ja praktiline, maalähedane ent samas kaasaegne.

Rukkirääk pesitseb niitudel ja viljapõldudel, ta sulestik on pruuni-hallikirju. Rukkirkääk on eelkõige tuntud oma omapärase „krääk krääk“ häälitsuse poolest.  Rukkiräägu pakett on laenanud värvigamma linnu tähnilisest sulestikult ning tema elupaigast – viljapõllult. Heledate, beezhide, hallikate toonide juurde on lisatud soolot mängima autentne puitmaterjal ja ookri erivarjundid, kas värv või tapeedi näol.  Selle paketi olemus on  naturaalsus, oma vahel ei mängi eritoonid, vaid just materjalid, keraamiline plaat, puit, lubikrohv.
 

Rukkirääk 3.png